Kudüs ve Mescid-i Aksa Ümmetindir!

  • 05 Ocak 2018
  • 955 kez görüntülendi.
Kudüs ve Mescid-i Aksa Ümmetindir!
REKLAM ALANI

İlk kıblemiz
Mescidi-i Aksa’dır!

“Kulunu (Muhammed sallallahu aleyhi vesellemî) bir gece Mescid-i haramdan (alıb) Mescid-i Aksaaya kadar götüren (Zât-i ecelle ve a’lâ her dürlü nakıysalardan) münezzehdir. (O Mescid-i Aksaa ki) biz onun etrafına (feyz ve) bereket verdik (ve bu gece yolculuğunu) ona (o peygambere) âyetlerimizden ba’zısını gösterelim diye (yapdırdık). Şübhesiz ki O, (asıl) O (her şey’i) hakkıyle işiden, (her şey’i) kemâliyle görendir.“ (İsrâ; 1)

Zikredilen ayette açıkça anlaşılmaktadır ki, Mescid-i Aksa ve çevresi kutsaldır, toprakları mübarektir. Bu bizim veya bir başkasının ifadesi değil, bizzat yüce Allah’ın bize Kur’an’da bildirdiği bilgidir. Yüce Allah’ın verdiği bilgiler, basite alınacak bilgiler değildir.

REKLAM ALANI

Mescid-i Aksa, Müslümanların ilk kıblesidir. Kıble ayet-i gelmeden önce Efendimiz sallallahu aleyhi vesellem, bir süre Mescid-i Aksa’ya yönelerek namaz kılmıştır. Daha sonra Bakara Suresi 144.kıble ayet-i nazil olunca, Kabe-i şerife (Mescid-i Haram’a) dönmek farz olmuştur.

Şimdi sorun şu; bazı Müslüman kardeşlerimiz şöyle diyorlar;‘Bize ne Filistin den, bize ne Kudüs’ten? Araplar yatıyorlar, keyiflerine bakıyorlar, bizde gidip onlar için mi savaşalım?(!)’

Hayır, biz kendimiz için, kutsalımız için, inancımız ve namusumuz için savaşacağız, mücadele edeceğiz. Çünkü orası ne Arap’ın, ne Türk’ündür, ne Kürt’ün ve ne de başka bir ırkındır. Orası Hz. Meryem’in gözyaşlarıyla ıslanmış/sulanmış, her karış toprağında Hz. Zekeriya’nın, Hz Yahya’nın ayak izleri vardır. Ve Mescid-i Aksa, Zekeriya aleyhisselamın Rabbine dua ve niyazda bulunduğu ma’beddir.

Kudüs bölgesi, Hz. İbrahim’in, Hz. İshak’ın, Hz Yakub’un, Hz. İsa’nın ve daha birçok İslam peygamberlerinin ve liderlerinin yaşadığı ve ayak izlerini taşıdığı, insanlığa rehberlik ve önderlik ettiği topraklardır.

Mescid-i Aksa neden önemlidir?

Bu yüzden Kudüs ve Mescid-i Aksa, bütün ümmet-i Muhammed’in kanayan yarası ve kurtarılma sevdasıdır.

Kudüs ve Mescid-i Aksa bütün Müslümanlar için Siyonist köpeklere bırakılmayacak, onlara terk edilmeyecek kadar değerli ve önemlidir.

Orası sanki Araplarınmış izlenimini verenler, bizim değil, Arapların iç meselesidir diye düşünenler, ya cahildirler bilmiyorlar, ya da ihanet içerisindedirler.

Bunun başka izahı yoktur, olamazda! Yeryüzün de içinde ibadet etmek, namaz kılmak maksadıyla özel olarak onun için yola çıkılacak, üç kutsal mekan/üç kutsal ibadet yeri vardır. Mescid-i Aksa bunların içinde ikinci yada üçüncü sırada gelir.

Bakınız Allah resulü sallallahu aleyhi vesellem, “(İbâdet için) şu üç mescidden başkasına yolculuk edilmez: el-Mescidu ‘l-Harem, Mescidu’r-Rasûl ve Mescidu’l-Aksâ.” (Buharî, Enbiyâ 8; Müslim, Mesâcid 2) buyurmuşlardır.

Gerek Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi vesellemin hadisleri ve gerek konu ile alakalı ayetler, Mescid-i Aksa’nın ve Kudüs bölgesinin, topraklarının Müslümanlar için ne kadar kutsal ve önemli olduğunu çok açık bir şekilde ortaya koymaktadır.

Siyonist İsrail’in sinsi planı

Amerikan beslemesi terör devleti İsrail tarafından kuşatma altında olan Kudüs ve Mescid-i Aksa, gizlice ve sinsice altı oyularak/kazılarak yıkılmaya çalışılmaktadır.

Kahraman Filistin halkının mücahitleri, katil İsrail’e karşı, canlarıyla mallarıyla mücadele ederek destan yazmaktadırlar. Onlar yılmadan yorulmadan ve şikâyet etmeden kutlu yollarına devam ediyorlar. Davalarına sadık kalarak uykuda olan ümmet-i Muhammed’in namusunu kurtarmaya çalışıyorlar.

Fitneci güçlerin yardımı ve desteğiyle katil ve cani İsrail köpekleri, her gün-her gece, bayram-seyran demeden, çoluk çocuk ayırmadan Filistinli kahraman ve mücahit kardeşlerimizi katlediyorlar. Irzlarına, mallarına kastediyorlar.

Müslüman ‘Ben sorumlu
değilim’ diyemez!

Ey Müslüman! Biz ne zaman uyanıp kendimize geleceğiz. Ne zaman silkelenecek ve ne zaman onurumuzu ayaklar altına alan, ümmetin şerefi ile oynamaya çalışan, ümmettin kutsalına hakaret edip namusuna dil uzatan zalim, gaddar ve kâfirlere karşı yekvücut olacağız.

Kudüs ve Mescid-i Aksa ümmetin/tüm Müslümanların vazgeçilmez sorunudur. Müslümanların imtihanıdır, hiçbir Müslüman ben bundan sorumlu değilim demez/diyemez.

Ümmetin/Müslümanların birleşmesi ve kazanması Kudüs’ten, Mescid-i Aksa’dan geçer. Bu ya olacak ya olacak, başka yolu yok. Bazıları bunu istemese de, bazıları böyle düşünmese de bu, böyle olacaktır.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ