Kudüs’e Sahip Çıkmaya Mecburuz!

  • 05 Ağustos 2017
  • 730 kez görüntülendi.
Kudüs’e Sahip Çıkmaya Mecburuz!
REKLAM ALANI

Siyonist İsrail Devleti adım adım Kudüs’ü işgal etmeye çalışıyor. İşi Kudüs’ü başkent ilan etmeye kadar götürdü. Mescidi Aksa’ya saldırılarını arttırdı. Dünya Müslümanlarının tepkilerini ölçüyor. Müslümanların tepkilerine göre planını bir adım daha öteye taşıyor. En son yaptıkları saldırıda Mescidi Aksanın İmamını yaraladılar. Müslümanlar olarak biz buna karşı durmak zorundayız. Sessiz kalamayız. Susamayız. Tepkisiz öylece bekleyemeyiz.

Zira bizim sessizliğimiz;
Mescid-i Aksa’nın yıkılması demektir!
Kudüsün kaybedilmesi demektir!
Filistinli çocukların öldürülmesi, Filistinli kadınların yerlerde sürüklenmesi, genç yaşlı tüm halkın zulme uğratılması demektir. Bu yüzden sessiz kalamayız. Kalmamalıyız. Bu vebali taşıyamayız.

Ne yapabiliriz?
Kudüs Halk’ının özgürlüğü ve Mescid’i Aksa için sivil toplum örgütlerimizin gerek reel hayatta gerekse sosyal medyada düzenledikleri organizasyonlara katılalım. Mutlaka ve mutlaka her platformda tepkimizi ortaya koyalım. Zira devletlerin harekete geçmesi halklarının tepkileri oranıncadır. Devletimizin uluslararası arenada elini güçlendirmek için bu tür organizasyonlara katılım sağlamamız önemli. Biz bu yazıyı kaleme alırken İnsani yardım Vakfı başkanı Bülent Yıldırım beyefendi, tüm camilerde Cuma namazı çıkışlarında İsrail’in zulüm politikasına karşı protesto yapılacağını ve müslümanlar olarak katılımımızın önemini anlatıyordu. Konuşmasında, İsrail Mallarını boykota çağırıyordu. İsrail’e destek veren firmaların mallarını almamaya çağırıyordu müminleri. “Elbirliği ile tüm müslümanlar olarak, sivil toplum kuruluşları, alimler, siyasi partiler, devlet ve hükümet olarak ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’nın yanında olmalıyız” diyordu.

REKLAM ALANI

Eğer kaybedersek…

Eğer Kudüs’e ve ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’ya sahip çıkmalıyız. Çünkü kaybedersek tüm hak arayışlarımız gecikecek, Filistin’in işgali meşruluk kazanacak ve belki de her şeyi kaybetmiş olacağız.

En büyük değerlerimizden biri olan Mescid-i Aksa’yı siyonist işgale teslim etmiş olacağız.

Oysa müslüman şahsiyet sahibidir ve değerlerine, mukaddesatına ucunda ölüm bile olsa sahip çıkar, teslim etmez namerde…

Sessiz kalma, Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya sahip çık!

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ