İslam Coğrafyası Zulüm Ve İşgal Altında

  • 11 Eylül 2014
  • 912 kez görüntülendi.
İslam Coğrafyası Zulüm Ve İşgal Altında
REKLAM ALANI

İslam coğrafyası bir baştan bir başa kanıyor… Ölen Müslüman olunca dünya dev(let)leri üç maymunları oynuyor. Duymuyor, görmüyor, taş gibi susuyor… Birkaç vicdan sahibi adam dışında kimsenin sesi çıkmıyor.

Suriye’de Beşşar Esad’ın yaptığı katliama ses çıkartmayan dünya devletleri; Filistin’e karşı kör, sağır kesilmiş, Doğu Türkistan’dan bahsetmezken, Arakan umurlarında bile değil… İslam coğrafyaları, Müslümanların yaşadığı belde ve diyarlar işgal altında, Müslümanlara akla hayale gelmez işkenceler yapılıyor, çoluk çocuk demeden sistematik olarak katliama uğratılıyoruz.

Suriye, Gazze, Afganistan, Irak, Arakan, Doğu Türkistan, Dağlık Karabağ, Çeçenistan, Keşmir, Bangladeş, Mali, Etiyopya, Sudan, Somali, Libya, Yemen, Etopya, Mısır ve daha nice beldelerimiz kan ağlıyor. Sürgünler yaşayan, yerini yurdunu terk edip göç etmek zorunda kalan hep bizleriz…

REKLAM ALANI

Nerede bir çatışma, savaş, katliam, göç, açlık, sefalet ve çeşit çeşit zulüm varsa orası Müslüman coğrafyası… Akan kan Müslüman masumların kanı, yanan can Müslüman canı. Zira birlik olamıyor, kâfirlerin bizi parçalamak için tezgâhladığı fitnelere kanarak birbirimize düşüyor, mümin kardeşliğinin hakkını veremediğimiz için bölünüp parçalanıyor, güç kaybediyoruz. Zayıf düşünce de akbabalar gibi üşüşüyorlar üzerimize… Suriye, Arakan derken, bunun son örneğini katil devlet İsrail’in bombalar yağdırdığı Filistin’de görüyoruz.

Katil Devlet’in Filistin’deki katliamları

Filistin Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre, İsrail’in hedef gözetmeksizin düzenlediği saldırılarda, 7 Temmuz tarihinden bu yana yüzlerce çocuk ve kadın başta olmak üzere, binden fazla Filistinli şehid olurken, 10 bine yakın da yaralı var. Filistin kurtuluş ve mücadele örgütlerinden Kassam Tugaylarının açıklamasına göre de yüzden fazla İsrail askeri öldürüldü.

İsrail Huzaa kentinde sivilleri katletti

Gazze’nin Huzaa semtinde, 10 gün süren kuşatmanın sona ermesiyle İsrail askerlerinin Hitler soykırımına benzer yöntemlerle Filistinlileri evlerinde kurşuna dizdiği ortaya çıktı. İsrail’in 30 Temmuz gecesi boşalttığı Han Yunus’a bağlı Huzaa semtinde, birçok evde İsrail askerleri tarafından yakın mesafede kafasına ateş edilerek katledilen Filistinlilerin cesetleri bulundu.

Huzaa semtinde yaşayan ailelerin çoğu, bombardımanın başlaması üzerine, Gazze’nin iç bölgelerinde okul ve benzeri binalara sığındı. Kalanlara ne olduğu ise İsrail askerleri bölgeden çekildikten sonra ortaya çıktı. Yıkılan binaların enkazında akraba ve yakınlarını arayan Filistinliler, bazı evlerden kötü kokuların gelmesi üzerine buralara girdi. Evlerdeki manzara tam anlamıyla korkunçtu. Banyo ve odalar, yakın mesafeden kafalarına ateş edilerek katledilen Filistinlilerle doluydu…

Sonunda o da konuştu ama…

İsrail’in Gazze saldırılarının 26. gününe kadar resmi hiçbir açıklama yapmayan Suudi Arabistan Kralı Abdullah dünyayı suskunlukla suçladı, “Suskunluğu ve seyretmeyi seçen topluluk, yaşananlara ses çıkarmıyor” dedi. Katliam yapan İsrail’i değil de Filistin’de vatanını savunan Hamas’ı suçlayan Kral’ın açıklamaları, müslümanlar ve vicdanlı insanlar tarafından nefretle karşılandı. İsrail’in 2009’da Gazze’ye yönelik saldırılarında Suudi Arabistan, yine aynı şekilde, Hamas’ı “uzlaşmacı” olmamakla suçlamıştı ve Katar’ın ateşkesi görüşmek üzere Arap Birliği’ni toplantıya çağırma teklifini “uygun değil” gerekçesiyle reddetmişti.

Irakta acı bilanço

Irak’ta 2014 senesinde düzenlenen terörist saldırılarda 5200 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Esed bayramda da katletti

Suriye’de Esed güçlerinin Ramazan Bayramı boyunca muhaliflerin kontrolündeki bölgelere düzenlediği kara ve hava saldırılarında 116 kişinin öldüğü bildirildi. Suriye İnsan Hakları Örgütü’nden (SNHR) yapılan açıklamada, Esed güçlerinin üç gün içerisinde muhaliflerin denetimindeki bölgelere topçu atışı, havan topu ve karadan füzeler ile havadan, varil ve vakum bombalarıyla düzenlediği saldırılarda 21’i çocuk, 16’sı kadın 116 kişinin yaşamını yitirdi. Ölenlerden sadece 16’sının silahlı olduğu, geriye kalanların ise sivil olduğu kaydedildi.

Ülkede olayların başladığı 2011 yılının Mart ayından, bu zamana kadar süreçte, rejim güçlerince düzenlenen operasyonlar ve çıkan çatışmalar sonucunda, 150 bine yakın kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi. Milyonlarca insan ise Türkiye, Ürdün gibi ülkelere göç etmek zorunda bırakıldı.

Afganistan’da kimlik tespiti

Araştırmacı Gazetecilik Bürosu (TBIJ), Pakistan’ın Afganistan sınırındaki aşiretler bölgesinde, 2004 yılından bu yana ABD İnsansız Hava Aracı (İHA) ile düzenlenen 370’ten fazla saldırıda yaşamını yitiren 2,342 kişinin, yaklaşık 700’ünün kimliklerinin tespit edildiğini açıkladı.

ABD’li yetkililer, Pakistan topraklarında düzenlenen İHA saldırılarında, yalnızca Taliban militanlarının öldürüldüğünü iddia ederken, büronun raporunda yapılan isim tespitine göre, öldürülen 700 kişiden sadece 295’inin militan olduğu, 55’nin kadın, 168’nin çocuk, geriye kalanların yine siviller olduğu belirtildi.

Doğu Türkistan’da başörtüsü katliamı

Ramazan ayında Çin yönetimi tarafından getirilen oruç yasağıyla gündeme gelen Doğu Türkistan’da baskı, zülüm ve katliamlar yeniden başladı. Bayramın birinci günü Yarkent bölgesinde başörtülü kadınlara yapılan saldırı sonrası büyüyen protestolara ateşle karşılık veren Çin güçleri, çok sayıda insanı öldürürken, bölgeyle iletişim tamamen kesildi.

Dünya Uygur Kurultayı Genel Başkan Yardımcısı Seyit Tümtürk’ün belirttiğine göre, 65 yıldır fiili bir işgal ve sistematik bir asimilasyonla mücadele veren Doğu Türkistan’da, 18 yaşından küçüklere, işçi ve memurlara, kadınlara ve öğrencilere camiye giriş yasağı getirilmiş durumda. Seyahat özgürlüğü olmadığı için pasaport alamayan Müslümanlar hacca da gidemiyor. Doğu Türkistan’da her yıl, binlerce insan zalim Çin tarafından ya kurşuna dizilerek ya işkence ile ya da zorla yapılan kürtaj esnasında öldürülüyor.

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ